W piątek, 18.11.2011 roku, studenci – członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Progress" Instytutu Ekonomii i Zarządzania, zorganizowali wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie. Centrum jest instytucją, która została powołana i jest finansowana przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem wycieczki było poznanie nauki z różnych dziedzin, podanej w sposób nowoczesny i interaktywny. Do dyspozycji studentów było prawie 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach, planetarium, laboratoria tematyczne. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. CNK realizuje w ten sposób misję budzenia ciekawości świata, stawiania pytań, inspirowania do dalszych działań, zachęca do tego, aby wczuć się w rolę eksperymentatora. Studenci mieli możliwość m.in. wypróbowania symulatora trzęsienia ziemi, przebudowy Warszawy tak, by była jak najbardziej przyjazna mieszkańcom, samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, zagrania na laserowej harfie. Dzięki eksponatom tworzącym wystawę mogli się również dowiedzieć, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. Czekające tutaj eksperymenty pozwalają zgłębić także tajniki ludzkiej psychiki: dowiedzieć się więcej o samym sobie oraz prawach rządzących relacjami między ludźmi. Przy wejściu/wyjściu studentów witał robot, który wykazywał się ogromnym poczuciem humoru. Cała przygoda związana z poznawaniem świata nauki w CNK zajęła studentom cały dzień, głównie z powodu pasjonujących eksperymentów i eksponatów, ale też ogromnej powierzchni – 3,8 tys. m2.

W imieniu całego SKN „Progress" Instytutu Ekonomii i Zarządzania bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc władz Uczelni w realizacji takiej inicjatywy edukacyjnej, dzięki której studenci rozbudzili w sobie ciekawość świata nauki.

DSCF3435DSCF3457DSCF3482DSCF3498DSCF3500PB180045

środa, 14 grudnia 2011 14:49 Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2011 08:46 Wpisany przez Mariusz Pyra

Koła naukowe - Koło naukowe Progress