Adresaci studiów
Studia skierowane są do nauczycieli z wykształceniem wyższym min. licencjat; zatrudnienie w placówce oświatowej nie jest wymagane.
Cek studiów
Celem studiów jest umożliwienie słuchaczom zdobycia uprawnień, czyli kwalifikacji do nauczania informatyki i technologii informacyjnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Program studiów realizowany jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17.01.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 131.). Absolwenci studiów uzyskują wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające przedstawiać uczniom problemy informatyczne, uczyć typowych metod rozwiązywania problemów algorytmicznych, a także wykształcić umiejętności korzystania z programów narzędziowych i edukacyjnych. Studia umożliwiają przygotowanie do uzyskania certyfikatów ECDL w ramach modułu e-Nauczyciel. Certyfikat EPP e-Nauczyciel jest potwierdzeniem, że nauczyciel celowo i efektywnie stosuje technologię informacyjną i komunikacyjną do unowocześnienia swojego warsztatu pracy edukacyjnej i zwiększenia osiągnięć uczniów.
Dla potwierdzenia spełnienia tych wymagań, nauczyciel:
- zdaje test, zakończony Certyfikatem EPP e-Nauczyciel TEST
- realizuje część praktyczną egzaminu EPP e-Nauczyciel
Kwalifikacje po ukończeniu studiów
Absolwent studiów uzyskuje kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu informatyki i technologii informacyjnej na wszystkich etapach edukacyjnych (do poziomu szkoły ponadpodstawowej) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2013 r. poz. 1207 z późn. zm.).
Program studiów
Kadra dydaktyczna
Koordynator studiów podyplomowych - mgr inż. Zofia Lubańska
Wymiar godzinowy - 354 godzin wykładów i ćwiczeń oraz 60 godzin praktyk
Czas trwania - 3 semestry
Ilość miejsc - 15
Opłaty za studia - czesne / semestr 1700 zł
Rozpoczęcie zajęć - listopad 2020 r.
Warunki przyjęcia na studia podyplomowe:
1. Internetowa Rejestracja Kandydatów
2. Złożenie wymaganych dokumentów: