http://www.pswbp.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/372182151867perspektywy2022.jpg
  • 0

min_ekonomia4-3Nowy kierunek studiów licencjackich i magisterskich w PSW od października 2012r.
EKONOMIA
Rejestracja IRK od 1 kwietnia 2012!



Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej uzyskała pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na prowadzenie od października nowego roku akademickiego 2012/2013 studiów na kierunku Ekonomia.

Absolwent trzyletnich studiów otrzymuje dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych i tytuł zawodowy licencjata.

Z kolei na 4-semestralnych uzupełniających studiach magisterskich, kończących się zdobyciem tytułu magistra, kandydaci będą mieli możliwość wyboru jednej z dwóch specjalności:

Specjalność: „Ekonomia menedżerska”

Absolwent tej specjalności będzie przygotowany do pracy w departamentach analitycznych przedsiębiorstw, instytucji finansowych i gospodarczych oraz centrach decyzyjnych szczebla regionalnego i lokalnego, a także w firmach konsultingowych. Absolwent zdobędzie pogłębioną wiedzę z zakresu metod i instrumentów analizy ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych narzędzi analitycznych opartych o ekonometrię i informatykę. Po zakończeniu studiów studenci tej specjalności będą posiadali solidne podstawy z zakresu: zarządzania, rachunkowości, finansów, informatyki i prawa gospodarczego. Zostaną oni przygotowani do przeprowadzania analiz ekonomicznych i sporządzania na ich podstawie raportów, prognoz i ekspertyz gospodarczych. Nasi absolwenci będą mogli także prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek stając się aktywnymi uczestnikami życia gospodarczego.

Specjalność: „Mezoekonomia”

Specjalność powstała by kształcić ekonomistów dla nowoczesnej gospodarki, w której poważną rolę odgrywa sektor publiczny. Celem studiów jest dostarczenie studentom gruntownej wiedzy o roli, istocie i specyfice administracji i finansów sektora publicznego. Program realizowany w trakcie specjalności umożliwia zdobycie wiedzy o mechanizmach funkcjonowania instytucji publicznych, zasadach rachunkowości budżetowej, audycie wewnętrznym, zamówieniach publicznych i gospodarowaniu zasobami pracy w sektorze publicznym. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności użyteczne w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, przed którymi stają podmioty sektora publicznego. Absolwent staje się specjalistą w zakresie gospodarki publicznej. Posiada umiejętność pozyskiwania i analizy informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji z zakresu gospodarki publicznej. Absolwenci są przygotowani do codziennego poruszania się w labiryncie przepisów dotyczących funkcjonowania podmiotów publicznych, ich finansowania oraz realizacji zamówień publicznych.

 

Szczegółowe informacje studiach licencjackich

Szczegółowe informacje o studiach uzupełniających magisterskich

wtorek, 10 kwietnia 2012 12:00 Poprawiony: środa, 09 maja 2012 13:40 Wpisany przez Marek Kowalczyk